Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Srbija na EU nizbrdici

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 08 novembar 2008 22:23
Vladislav B. Sotirović
Samo nakon četiri godine bivstvovanja u Euro Uniji postaje jasno zašto su se tzv. proeuropejski politički establišmenti tako grčevito borili za ulazak u Uniju na prostoru Centralne i Istočne Evrope. Radi se o već famoznim Strukturalnim fondovima EU za koje su europate propagirale da su neiscrpni i blagorodni. Onda je praksa pokazala da upravo resorni ministri i tajkuni oko njih raspolažu novcem dobijenim iz tih Strukturalnih fondova po titoističkom principu da polovina uzetog kredita (a novac iz tih fondova je ništa drugo nego kredit dakle ne poklon novac) uopšte i ne uđe u zemlju a drugoj polovini se krajnja destinacija i ne zna. Mnogi ministri i premijeri upravo od tog novca finansiraju izborne aktivnosti svojih stranaka ili kupuju glasove birača na sledećim izborima na ovaj ili onaj način. Na ovakvu vrstu čiste korupcije je Brisel već reagovao npr. u slučajevima Bugarske, Rumunije i Litvanije zapretivši dotičnim vladama ukoliko se novac iz Strukturalnih fondova ne bude trošio namenski neće se više ni davati ubuduće. Dakle, običan građanin i nacionalna privreda nemaju neke velike koristi od tih fondova jer jednostavno novac iz njih završava tamo gde mu nije mesto, tj. troši se nenamenski u stilu promašenih investicija iz bivše Jugoslavije. I eto veze između Jugoslovenske i Evropske Unije i obrazloženja zašto je našim europatama toliko stalo do nove Jugoslavije.
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 10 novembar 2008 16:11
vuk, onaj pravi
Dobrodošla je svaka knjiga koja razbija ustaljene stereotipe o "evrointegracijama bez alternative", pogotovo ako je napisana tako kao što Antonić kaže, mirnim i pitkim jezikom, razumljivim za širi čitalački krug. Potrudiću se da je u najskorije vreme pročitam.
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 10 novembar 2008 16:35
Nikola
Nikola Samardžić, sad već bivši član LDPa, je govorio kako je ''oslonac na AustroUgarsku'' bila bolja politika od carinskog rata.

Naravno, pametnjaković je zaboravio bečko ''Srbija mora da umre'' i pakt Italija-Pruska-AustroUgarska, po kojem je Srbija, pa i čitav Balkan, trebačla postati kolonija te iste AustroUgarske. Nije tu bilo nikakvog oslonca i carinski rat je bio adekvatan i RACIONALAN odgovor.

Gospodine Antoniću, nadam se da ćemo vas čitati i dalje i u Politici.
Preporuke:
0
0
4 ponedeljak, 10 novembar 2008 23:54
Nikola, onaj pravi
Za mog imenjaka...
Državnim udarom i svrgavanjem dinastije Obrenovića, što je tada bilo nezamislivo u evropskim krugovima, i predstavljalo je "najgrublje kršenje međunarodnog prava(zvuči poznato, zar ne?)", Srbija je promenila kurs svoje politike. Carinski rat je bio odgovor na novo stanje, tj.sankcije moćnog suseda. Lično, vršeći komparativnu analizu određenih regija Srbije, one regije gde su na vlasti bili Austrougari izgledaju kao Beč u odnosu na balkanske kasabe tužnog juga. Popis, katastar i kanalizacija glavne su tekovine austrougarske vlasti. Sa ovog stanovišta, bio bih mnogo srećniji, a čini mi se i moja zemlja Srbija, da su Obrenovići ostali na vlasti i da smo se tada približili Austrougarskoj, nego što smo obučili i naoružali omladinsku terorističku grupu zaljubljenu u ruski narodnjački revolucionarni teror koji će "promeniti svet". I jeste promenio svet, na način da je 30% srpske populacije stradalo u ratu. Baš odgovorno, državotvorno... Toliko, pozdrav Nikola
Preporuke:
0
0
5 utorak, 11 novembar 2008 23:00
Dositej Obradovic
"one regije gde su na vlasti bili Austrougari izgledaju kao Beč u odnosu na balkanske kasabe tužnog juga"

Nikola, dakle baklanske kasabe su, pretpostavljam na osnovu tvog izlaganja, proizvod ruske kulture ?
To je stvarno nesto novo za mene. Tesko onima kojima ti uspes da prosiris horizonte.
Preporuke:
0
0
6 četvrtak, 13 novembar 2008 20:06
Nikola, o.p....
Za Dositeja...
Ne znam na osnovu čega si izveo takav zaključak, ali naravno, nisi u pravu. Te "baklanske" (znam da je nenamerna greška ;-)) kasabe proizvod su ne ruske kulture, već srpske nekulture, i teškog nasleđa turskog feudalizma, na koji se nadovezuje siromašna agrarna država, bez trunke demokratske tradicije i reda u bilo kom smislu, posebno državnom i političkom. I taj post, koji ti tumačiš netačno, nije se odnosio na tekst S. Antonića, već na post iznad mog, ostavljen od strane mog "zapaljenog" imenjaka. Svaka čast, sakrio si se iza imena velikog srpskog prosvetitelja, ali to ti neće dati ni trunku njegove veličine. Sudeći po tome da ti je post klasičan ad hominem napad, bojim se da smo skroz neravnopravni u intelektualnom nadmetanju, koje se ipak svodi na sukob argumenata. Pozdrav, Nikola
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner